active verb
| infinitive | taka |
|---|---|
| supinum | tekit |
| ind | opt | ipv | ||
|---|---|---|---|---|
| sg | 1 | taka | ||
| 2 | tekr | takir | tak takðu | |
| 3 | tekr | taki | ||
| pl | 1 | tǫkum | takim tǫkum | tǫkum |
| 2 | takið | takið | ||
| 3 | taka | taki | ||
| ind | opt | ||
|---|---|---|---|
| sg | 1 | tók | tǿka |
| 2 | tókst tókt tóktu | tǿkir | |
| 3 | tók | tǿki | |
| pl | 1 | tóku tókum | |
| 2 | tókuð | ||
| 3 | tóku | tǿki | |
| m | f | n | ||
|---|---|---|---|---|
| sg | nom | tekinn | tekin | tekit |
| gen | ||||
| dat | ||||
| acc | tekna | |||
| pl | nom | teknir | teknar | tekin |
| gen | ||||
| dat | teknum | |||
| acc | tekna | tekin | ||
| m | f | n | ||
|---|---|---|---|---|
| sg | nom | |||
| gen | ||||
| dat | ||||
| acc | ||||
| pl | nom | |||
| gen | ||||
| dat | ||||
| acc | ||||
Loading ...